«

»

Mar 10

Berlin

Wreszcie zebrałam się, żeby napisać trochę o Berlinie, który odwiedziłam w ferie zimowe.

Berlin okazał się zupełnie taki jak się tego spodziewałam. Mieszanina nowoczesnej architektury, z komunistycznymi budynkami oraz gdzie nigdzie rozsianymi starymi zabytkami. Miasto na prawdę żyje! Jest pełne ludzi i nowoczesne.

To co warto odwiedzić w Berlinie to z pewnością Bundestag, do którego można zapisać się wcześniej w internecie i jest za darmo (w lutym jednak nie było wcale kolejek i nie było też wielu turystów). W budynku Bundestagu wchodzimy na górę do szklanej kopuły i w asyście Polskiego przewodnika (na słuchawkach) podziwiamy z góry całe miasto.

Warto też zobaczyć Postdamer platz – bardzo nowocześnie, Gendarmenmarkt – z dwoma starymi katedrami. Obowiązkowym punktem jest też Alexander platz obok którego jest też wieża telewizyjna. Nie udało nam się wjechać na górę z powodu braku czasu (wjazd to ok 12 euro), ale przy dobrej pogodzie na pewno warto.

Oprócz tego godne polecenia jest East Side Gallery – fragment muru Berlińskiego z dużą ilością ciekawych graffiti. oraz Check Point Charlie (gdzie jest również muzeum, gdzie można sobie kupić do domu kawałek muru Berlińskiego w ramach pamiątki :p).

Jeśli chodzi o jedzenie to tradycyjnie w Berlinie należy spróbować Curry Wurst. W tym mieście jest też wiele dobrych restauracji, nie tylko z kuchnią niemiecką, ale z całego świata, gdzie można dobrze zjeść w przystępnych cenach. Będąc w Niemczech nie można też nie wypić dobrego Niemieckiego piwa, w Berlinie można wypić regionalne – Berlinery, słodkie piwa z różnymi sokami.

Oczywiście dwa dni (bo tyle spędziłam w Berlinie), nie wystarczy żeby zwiedzić i zobaczyć wszystko co to miasto ma do zaoferowania, ale można już spokojnie wczuć się w jego klimat. Warto dodać też, że widać jak Berlin się rozwija, centrum miasto to jeden wielki plac budowy.

DSC_1463aa DSC_1457aa DSC_1452aa DSC_1469aa DSC_1470aa DSC_1475aa DSC_1501aa DSC_1498aa DSC_1478aa DSC_1480aa DSC_1476aa DSC_1491aa DSC_1499aa DSC_1587aa DSC_1593aaDSC_1597aaDSC_1600aa aaaaaa DSC_1521aa DSC_1516aa
DSC_1540aa

 

4 Komentarze

Skip to comment form

 1. decorateacake

  ooo tak! Berlin – cudowne miasto, jak dla mnie trochę za dużo ludzi 😀 i zgadzam się z tym, że jest to jeden wielki plac budowy, ale tak i tak warto jechać i zobaczyć :D.

 2. Andrzej

  byłem nie dawno i będzie pięknie jak budowy zostaną skończone.
  Andrzej

 3. judyta

  niestety na każdym kroku jakieś budowy rzeczywiście:) ale jak skończą to prawdopodobnie będzie bardzo pięknie:).

 4. anna

  gdyby nie te budowy to rzeczywiście byłoby pięknie:).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Floating Social Media Icons Powered by Acurax Blog Designing Company