«

»

Sie 15

Do czytania na wakacje

Wakacje, to czas kiedy można wreszcie poczytać książki dla przyjemności. Jako studentka, w ciągu semestru nie często zdarza mi się czytać coś co jest nie związane z moich kierunkiem studiów. Podczas wolnych dni chętnie oddaję się więc różnym lekturom.
Ponieważ moim hobby jest gotowanie to również książki, które czytam niejednokrotnie dotyczą tego tematu. W tym roku przeczytałam dwie, które chciałabym wam polecić.

czytaj-ksiazki

Białe Trufle

Wspaniała książka, opisująca życie sławnego Francuskiego kucharza – Augusta Escoffiera. Smaki i zapachy wykwintnych dań przeplatają się z miłościami i namiętnościami – na prawdę działa na zmysły!

Kelby_Bialetrufle_500pcx_popr

Język Baklawy

Wspomnienia Diany, urodzonej w Ameryce, jej ojciec natomiast pochodzi z Jordanii. Pełna zapachów arabskich (ale również amerykańskich) potraw powieść. Głównym motywem jest tutaj portret rodziny bohaterki, tej Amerykańskiej i tej Arabskiej. Pojawia się również motyw tęsknoty za ojczyzną i ścierania się dwóch, zupełnie różnych kultur. Książka napisana jest bardzo lekko.

jezyk-baklawy

9470

3 Komentarze

  1. ugotujmyto.pl

    Jak tylko uda mi się znaleźć to chętnie je przeczytam :)! Pozdrawiam!.

  2. ugotujmyto.pl

    Jak tylko uda mi się znaleźć to chętnie je przeczytam :)! Pozdrawiam!

  3. Anita

    zazdroszczę , że je przeczytałaś. ja na razie brnę w literaturze innego typu. ale kiedy już ją ogarnę zabieram się do przyjemnych i pięknych ksiąg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Social Media Icons Powered by Acurax Social Profile Design Experts