Kulinarne podróże Lifestyle

Totalny brak kompleksów

Tym razem trochę o amerykańskim stylu życia.

Na samym początku miałam mieszane uczucia, jednak stwierdzam, że podoba mi się ten styl! Tutaj nikt nie ma kompleksów, żadnych! Nikt nikogo nie krytykuje za to jak się wygląda i za to jak się ubiera. Każdy robi co chce o ile nikogo to nie obraża! Tj. można spotkać ludzi jak np. dziewczyny w krótkich spodenkach i bluzkach przed pępek, które do najszczuplejszych nie należą. I nikt się tym nie przejmuje! W Polsce od razu zebrało by to krytykę jako niestosowne ubranie, że dziewczyna jest gruba itp. itd. Amerykanie nie ubierają się stosownie do swojej figury, nie ważne czy dziewczyny mają cellulit czy wystające boczki, nadal mogą nosić kuse, dopasowane ubrania i wszystko gra! 🙂 W sumie lubię to podejście! 🙂 Oczywiście są granice dobrego smaku, ale jeśli się ich nie przekracza to co komu szkodzi! Tego trochę można się od Amerykanów nauczyć, żeby akceptować siebie i dobrze się ze sobą czuć! 🙂

Oczywiście nie to żeby było tu dużo grubasów! O nie! Przeciętnie ludzie wyglądają dobrze 🙂 Dużo ludzi biega, uprawia sporty (ja również staram się ćwiczyć codziennie, chodzę na długie spacery, jeżdżę na rowerze itp, też żeby móc sobie z czystym sumieniem pozwolić na zjedzenie raz na jakiś czas burgera :p). Oczywiście można gdzieniegdzie zobaczyć naprawdę otyłych ludzi, ale nie jest to norma.

Dowiedziałam się również, że wyglądam wyjątkowo europejsko, ponieważ jestem ładnie i modnie ubrana. Trochę mnie to zdziwiło, gdyż jak na Polskie warunki nie wydaje mi się żeby moje ciuchy były jakieś super. Ale jak widać tutaj ludzie nie przywiązują aż takiej uwagi do tego czy nosi się spodnie z najnowszej kolekcji czy powycieraną spódnicę.

Otwartość Amerykanów jest również powszechnie znana i to też się czuje! Wszyscy ludzie są mili, uśmiechnięci i przyjaźni! W dodatku nowo poznane osoby nie mają problemów z tym żeby opowiadać o swoim życiu, o tym co robią, a nawet o byłych związkach (to akurat trochę przesada :p).

A więc przesłanie na dziś to RELAX AND TAKE IT EASY!!! 🙂

Pod spodem kilka foteczek z tego tygodnia:

20150502_180945aa 20150502_180950aa 20150502_175812aa 20150502_180958aa 20150502_192721aa 20150502_200141aa20150508_170836a 20150508_192325aa

You may also like...

3 Comments

 1. KGfashion says:

  Właśnie jeżeli nie przekracza to dobrego smaku… Niektóre osoby jednak nie mają zahamowań i niejednokrotnie przesadzają, ze zbytnim eksponowaniem swojego ciała. Brakuje mi w Polsce tej wolności, luzu na ulicach, a przede wszystkim w mentalności ludzkiej. Mnie w Niemczech spotkała podobna sytuacja, pochwała może nie samych ubrań, ale tego jak staram się je łączyć z jakimiś drobnymi dodatkami, co jest przecież zupełnie normalne. Dowiedziałam się, że polki zawsze bardziej starały się o swój wygląd, a przecież żyjemy obok siebie!
  Zazdroszczę wyjazdu 🙂
  Pozdrawiam cieplutko! :*

  http://fashionbykg.blogspot.com/

  1. Sylwia-Follow the Taste says:

   Dziękuję za komentarz i pozdrawiam! 🙂

 2. Andrzej says:

  to miłe takie podejście bo przecież ubiór nie powinien być wykładnią człowieczeństwa .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.